הספה בסלון מלאה כתמים מכל מיני סוגים…

למי שיש ילדים בבית יודע ומכיר את הבעיה: הילדים אוכלים על הפסה וכל יום יש כתם חדש. האורחים של היום יודעים מה הילדים אכלו אתמול…אז ממה עושים ואיך מסירים את הכתמים מהספה?

הנה נוסח פניה שקיבלנו מהאתר: אני אמא לילדים קטנים שאוכלים ומשחקים על הספה בסלון, והיא כבר מלאה כתמים.

האם יש דרך לנקות כתמים אלה?

כתמים על הספה בסלון פוגעים במראה שלה, אך הם בלתי נמנעים כאשר יש בבית ילדים קטנים האוכלים, מציירים ומשחקים בכל פינה וכן, גם בסלון על הספה. לא יעזור לרדוף אחרי הילדים כל היום. הכתמים יגיעו…

ולגבי היווצרות כתמים, כמעט בכל מקרה יש מה לעשות. לא חייבים להשלים עם מראה של ספה מלוכלכת מצד אחד, ולא חייבים לקנות אחרת במקומה או לרפד מחדש. בכל סופר מרקט תמצאו מגוון חומרי ניקוי שנועדו לצורך ניקיון ספות וריפודים.

זה נכון שחלקם עובדים, אבל לא בכל מקרה ולא על כל סוג של כתם. בכל מקרה, לפני שמתחילים לנקות את הריפוד של הספה, השפריצו מעט מחומר הניקוי שקניתם על חלק נסתר של הריפוד – מאחורי הספה אם היא צמודה לקיר, או מתחתיה.

בדיקה זאת נועדה לצורך וידוא שהחומר שקניתם מתאים לסוג הבד של הריפוד ולא יגרום לנזק בלתי הפיך, בצורת כתם גדול ומכוער.

צריך להבין כי חומרי הניקוי שנמכרים ברשתות השיווק לשימוש ביתי לא נועדו להסרת כתמים קשים בכל מקרה.

לדוגמא: כתמי יין, קפה, דיו, שמן ורטבים למיניהם לרוב לו ירדו מהריפוד של הספות שלכם, אם תשתמשו בחומרי ניקוי קונבנציונאליים. בפעמים אחרות, ישנם סוגי בדים וריפודים שהניקוי שלהם מצריך קצת יותר מספריי שקינתם בסופר מרקט.

ושלא תגידו שלא אמרו לכם: ישנם חומרי ניקוי שעשויים לגרום לכמים גדולים יותר מאשר אלה שניסתם להוריד ואז תיהיו בבעיה. לכן, תמיד כדאי להתייעץ ולקרוא את האותיות הקטנות על מיכל חמור הניקוי ולא לעשות ניסויים אם אינכם בטוחים לחלוטין שלא תזיקו לריפוד היקר.

במקרים של כתמים קשים (קיראו על הסרת כתמי דיו) רצוי וניתן לפנות אל חברת ניקיון מקצועית, שעושה שימוש במיכשור מקצועי לצורך ניקוי ספות. מי שלא ראה ספה שעברה ניקוי מקצועי לא ראה ספה נקייה מימיו. ההבדלים פשוט עצומים.

בעת ניקוי מקצועי הספה עוברת "עיסוי" מקצועי עם חומר ניקוי שמתאים בדיוק לסוג הבד המרפד אותו, ולאחר מכן עוברת שאיבות על ידי שואב מקצועי רב עוצמה שמוציא את הלכלוך, האבק והכתמים שהצטברו. זהו פשוט ניקיון יסודי ואיכותי.

ניקוי ספות אינו יקר ועולה בדרך כלל 400-1200 ש"ח תלוי בטיב הריפוד וברמת הלכלוך שהצטבר על הספה שלכם. במקרים שבהם ישנם כתמים קשים והרבה לכלכוך, חוזרים על פעולת הניקוי כמה פעמים לפי הצורך ואז עלות הניקוי גבוהה יותר.

בכל מקרה: אחרי ניקוי ספות מקצועי לא תזהוו את הספות שלכם. הריפוד יראה כמו חדש, הבד יחזור למרקם המקורי שלו, הצבע יקבל רענון והריח בסלון יהיה נעים וטרי. אז אם נשפך שוקו, קפה או יין ונמאס לכם לשחק עם חומרי ניקוי שלא ממש מורידים כתמים, אל תהססו לפנות לחברה מקצועית שיודעת לנקות ספות.

1 תגובה

6 פינגים

  • רויטל on 17 בדצמבר 2012 at 9:52
  • להגיב

  אני גרה בצפון, הייתי רוצה הכוונה ולרכוש את המכשיר והחומרים לניקוי ספות באפן יסודי- רוצה הכוונה.

 1. […] הספה בסלון מלאה כתמים? הקליקו לכל הטיפים לניקוי ספות […]

 2. […] מניקוי דירות רגיל וכלה בסוגי ניקיון מורכבים כניקוי ריפודים, פוליש ועוד. לכן כשרק אפשר מומלץ להעדיף חומרים […]

 3. […] כתמים על הספה בסלון? לחצו לקריאה כיצד ניתן להסירם […]

 4. […] הספה בסלון מלאה כתמים מכל מיני סוגים? לחצו כאן […]

 5. […] קיראו: כיצד להוריד כתמים מן הספה בסלון? […]

 6. […] הספה בסלון מלאה כתמים? […]

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.