איך מורידים כתמי דיו Ink? המדריך המלא

אחד הדברים שמטרידים את כולנו הם כתמים. כתמי דיו, יין אדום על חולצה לבנה, כתמי דם או כתמים מעצבנים אחרים. נתחיל בכך שנגיד את האמת: יש כתמים שלא יורדים למרות כל הפרסומות, כל תכשירי הניקוי וכל השיטות של הסבתא. רוצים לדעת איך בכל זאת ניתן להסיר כתמים של דיו?

לפני שמתחילים בהסרת כתם דיו או כזה שנוצר מכל סיבה שהיא, צריך לזכור כי סוג הבד או האריג שעליו נוצר הכתם שאתם רוצים להסיר, עשוי להשפיע על הבחירה שלכם בחומר ניקוי. מה זה אומר? לא כל חומר מתאים לכל סוג של בד. לכן, לפני שפונים להסרת הכתם צריך למרוח מעט מחומר הניקוי על פינה נסתרת של הבד ולהמתין מספר דקות. אם לא חל שינוי בצבע או במרקם של האריג, סביר כי החמור שבחרתם להשתמש בו לא יגרום נזק גם בהמשך, כאשר תנסו להסיר את הכתם.

רבים מאיתנו מגלים את הכתם על החולצה או המכנסיים באיחור ולא תמיד אנחנו יודעים מה לכלכך אותנו וכתוצאה ממה יש כתם על הבגד. במצב כזה חשוב לבצע פעולה פשוטה: לשטוף את הבגד במי ברז או במים שיצאו מהמקרר, אך בכל מקרה לא מים חמים. אנשים רבים נוטים להשתמש במים רותחים ולשפשף את הכתם, אך פעולה זאת עשויה לגרום לכך שסוגי כתמים מסויימים יתקבעו אל תוך הבד. פשוט בלי מים חמים.

כלל נוסף וחשוב: יש לטפל בכתם דיו כמו ברוב הכתמים האחרים בהקדם האפשרי וללא דיחוי מיותר.

לא צריך להכנס לדיכאון: אפשר להוריד כתמי דיו מהחולצה / מכנסיים ברוב המקרים! רוצים לדעת איך?ink stains removal - הסרת כתמי דיו

דיו יוצר את אחד הכתמים הקשים לטיפול והמרגיזים ביותר. כמה פעמים הלכת לעבודה וגילית כי עט נזל בכיס החולצה? ובכן, ישנם שני סוגים עיקריים של דיו ושניהם יראו לא הכי טוב על על חולצה לבנה. דיו על בסיס צבע ודיו מבוסס פיגמנטים. לפני שתנסו את השיטות שלנו להסרת כתמי דיו חשוב לזכור שלא כל כתם ירד ויעלם לחלוטין ולעיתים, למרות כל הניסיונות צריך לדעת לוותר.בנוסף לכך, אסור לתת לדיו להתייבש על הבגד שכן אז הסיכויים שלכם להצליח בניקוי הבגד קטנים משמעותית.

ובכל זאת הנה דרך יעילה שעשויה לעזור להפטר מהכתם: הניחו את האזור המוכתם בתוך גיגית קטנה או קערה עמוקה מלאה בלכוהול רפואי למשך מספר דקות. לאחר כמה דקות הוציאו את הכתם ושפשפו למשך כחצי דקה את הבד בתוך מגבת לבנה שאמורה לספוג את הדיו. לאחר מכן שיטפו את הבגד המוכתם במים קרים זורמים למשך 3 דקות והחזירו את הכתם לתוך השרייה בקערת האלכוהול. חיזרו על הפעולה כמה פעמים לפי הצורך וסביר מאד שתיפטרו מהכתם.

שיטה נוספת להסרת דיו מהחולצה יעילה בעיקר עם "תפסת" את הכתם בדקות הראשונות לאחר שנגמר והדיו עדיין רטובה. יש להשפריץ תרסיס מייצב שיער (רק תרסיס) על שני צדי הכתם ולשטוף את הבד המוכתם במים קרים או פושרים. בחלק מהמקרים, השיטה עובדת מיד, הדיו יורד בקלות והכתם נעלם. מאידך, יעילותו של תרסיס שיער אינה מובטחת ותלויה מאד בסוג הדיו שהכתים את הבגד שלך.

שיטה נוספת שצריך לנסות אם שתי השיטות הקודמות לא הצליחו היא הסרה באמצעות אצטון. יש לבדוק את השפעתו של האצטון על פינה נסתרת בבד, שכן אצטון עלול לגרום לכתם בלתי הפיך תוך כמה שניות במגוון סוגי בדים. אם ניסיתם וראיתם כי הבד לא ניוזק כתוצאה משימוש באצטון, הניחו את הבגד המוכתם על גבי מגבת לבנה וטפטפו על הכתם מעט אצטון. לאחר כמה שניות האצטון אמור "להמיס" את הדיו שיספג במגבת הלבנה שמתחת לבד המוכתם. אם זה לא קורה בפעם הראשונה, שפשו מעט את הבגד המוכתם בעזרת המגבת, שיטפו את הכתם במים פושרים וחיזור על התהליך שוב. זה עובד ומוריד כתמי דיו מרוב סוגי הבדים ברוב המקרים.

יש לך כתם של דיו על ז'קט עור? לא נעים אבל גם לא נורא!

על מנת להסיר את הכתם יש לפעול במהירות ולא להניח לדיו להתייבש. שפשפו את הכתם בעזרת ספוג רחצה ספוג במים פושרים (אך לא רותחים) למשך כדקה וחצי ללא הפסקה. שימו לב כי הספוג צריך להיות לח, אך לא נוטף מים. לאחר דקה וחצי של שפשוף נגבו את הכתם בעזרת מגבת לבנה (שאתם לא צריכים). לאחר מכן, הרטיבו צמר כותנה עדין בכמות ממוצעת של חמור להסרת לק מהציפורניים ושפשפו את ז'קט העור באיזור הכתם בעדינות. לאחר כמה שניות תבחינו כי כתם הדיו מתחיל להתפוגג ולהספג לתוך כדור הכותנה העדין. לאחר שהכתם הוסר מז'קט העור הקפידו לנקות את שאריות מסיר הלק מהז'קט ואחר כך שיטפו במים פושרים. היה כתם דיו כל ז'קט עור ואיננו עוד!

תכשירים וחומרי להסרת כתמים של דיו

אנחנו לא יכולים ולא רוצים להמליץ על תכשירי ניקוי מסוגים שאיננו מכירים. ברחבי העולם ובגם בישראל נמכרים הרבה תכשירי פלא שנועדו להורדת כתמים ובין השאר גם לטיפול בכתמי הדיו העקשניים ביותר. אנו יכולים להגיד לכם בוודאות כי אם כתם הדיו התייבש (וזיכרו כי אתם יכולים להרטיב אותו במים פושרים כל העת ולמנוע את הייבוש) הסיכוי שלכם להסירו בעזרת תכשיר קסם או בכל שיטה אחרת קטן. תכשירי קסם לא באמת עובדים על כתמים קשים וברוב המקרים, אפילו אבקת הכביסה מהפרסומת בטחוויזיה לא תעזור לכם. יש לכם שאלות בנושא כתמי דיו? אנחנו כאן ונשמח לנסות לעזור!

1 תגובה

3 פינגים

  • מרים on 5 ביולי 2012 at 23:42
  • להגיב

  שלום,
  החולצה של בעלי ניזוקה בדיוק כמו החולצה שבתמונה…

  ניסיתי קליה, אקונומיקה, חומץ, חלב, לימון… הכתם התבהר אבל רחוק מלהיות לבן:(

  ואז הגעתי לאתר שלכם.
  הבעיה שהכתם יבש. יש טעם לנסות אלכוהול/אציטון? מה מביניהם עדיף כשהכתם יבש?

  תודותי.

 1. […] כתמי יין, קפה, דיו, שמן ורטבים למיניהם לרוב לו ירדו מהריפוד של הספות שלכם, […]

 2. […] הכתם. שימו לב כי מומלץ תמיד ובכל מקרה (כמו במקרה של כתמי דיו) לנסות ולמרוח את המשחה באיזור חבוי של הבד, על מנת לוודא […]

 3. […] בואו לקרוא איך מורידים דיו מהבגדים […]

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.