מתי מומלץ יותר לעשות הדברה, אחרי ניקיון או לפניו?

הדברת מזיקים (Pest control) היא חלק בלתי נפרד מניקיון הבית. כל עוד מסתובבים בבית חרקים, הבית, בלשון המעטה, אינו משדר תחושת ניקיון. אך מהו אם כך הזמן הנכון והאפקטיבי ביותר לביצע ההדברה? לפני ניקיון או אחריו?

ישנן שתי גישות לגבי הזמן הנכון לביצוע הדברה. יש הסוברים שכדאי לבצע קודם את ההדברה ואחריה את הניקיון וזאת מכיוון שהם חוששים מחומרי הריסוס בהם משתמשים בהדברה אשר עלולים להיות מסוכנים לבריאות ורוצים לנקות אותם מיד לאחר ההדברה. 

אנו נמליץ דווקא על הגישה השניה והיא הדברה לאחר הניקיון. חרקים, מטבעם, ימשכו להגיע למקומות בהם יש לכלוך. החרקים אוהבים להסתובב בארונות המטבח, במיוחד באלה המכילים מזון ושיירי מזון.

כמו כן, חרקים אוהבים ריהוט מרופד וספוג אבק, כמו גם שטיחים מאובקים. בתנאים אלה הם מתרבים ומקשים על הדברתם.

האם הדברת מזיקים בבית עלולה להזיק לבריאות? לחצו כאן לכל המידע

אם מנקים את הבית ניקיון יסודי לפני ההדברה באמצעות חברת ניקיון מקצועית, ניתן להיפטר מחלק גדול מהחרקים עוד לפני ההדברה ולטהר את אזורי המחיה וההתרבות שלהם.

ניקוי יסודי של ארונות המטבח ושל הציוד סופג האבק בבית כגון: ניקוי מיזרונים, ספות ושטיחים יבטיח בסיס מצויין להדברה.

הדברה שתבוצע לאחר הניקיון תטהר למעשה אזור כמעט נקי מחרקים וקיני חרקים. הדברה שכזו תהווה למעשה מניעה מהישנות וחזרה של חרקים, במקום הדברה הנעשית לפני הניקיון ומנסה להילחם בחרקים הקיימים ולהרוג אותם.

גם החשש מפני חומרי הריסוס המסוכנים מיותר בימנו. חברות ניקיון והדברה מתקדמות משתמשות בחומרי הדברה ירוקים העשויים ממרכיבים טבעיים בלבד ולכן לא נשקפת כל סכנה מהשימוש בהם, מעבר לכך שהם שומרים על איכות הסביבה.

מה ההבדל בין חומרי ניקיון ידידותיים לסביבה לבין חומרי הניקוי הרגילים?

ישנן חברות ניקיון המבצעות את ההדברה כמתנה חינמית ללקוחות המזמינים מהן שירותי ניקיון, וזו הופכת להיות עיסקה משתלמת ביותר!

1 תגובה

1 פינג

    • ריסוס on 4 בינואר 2012 at 14:31
    • להגיב

    אם כבר עוסקים בעניין של הדברות אני רוצה להמליץ על הדברה ירוקה שבה בכלל לא עושים שימוש בריסוס אלא רק בנקודות ג'ל קטנות שהנמלים או התיקנים אוכלים ואז זה משמיד אותם.

  1. […] קיראו ותדעו: מתי מומלץ לעשות הדברה? […]

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.